Trwają zapisy do 12. edycji Lubońskiego Biegu Niepodległości.

Już ponad 300 uczestników zapisało się do startu w 12. edycji Lubońskiego Biegu Niepodległości, która tradycyjnie 11 listopada o godz. 11:11 wystartuje z ulicy 11 listopada w Luboniu. Przypomnijmy, że wpisowe do 29 września wynosi 77 zł!

Impreza imienia „ppłk Ludwika Misieka” – polskiego żołnierza – kaprala AK
i dowódcy drużyny plutonu Kedywu podczas II wojny światowej, której organizatorem jest Ronin Running odbędzie się tradycyjnie na dystansie 10 km.

Atestowana przez PZLA trasa biegu składać się będzie z dwóch pętli (małej i dużej). Start i metę biegu wyznaczono na ulicy 11 listopada przy Hotelu Noclegi po drodze.
PIERWSZA PĘTLA (o długości ok. 2.85 km): START ul.11 listopada, ul. Kasprowicza, ul. Wojska Polskiego, ul. Klonowa, ul. 11 listopada.

DRUGA PĘTLA (o długości ok. 7.15 km): ul. 11 listopada, ul. Kasprowicza, ul. Wojska Polskiego, ul. Poprzeczna, ul. Długa, ul. Żabikowska, ul. Poznańska, ul. Polna (nawrotka w okolicy ulicy Maciejkowej), ul. Poznańska, ul. Żabikowska, ul. Poprzeczna, ul. Wojska Polskiego, ul. Klonowa, ul. 11 listopada (META)

Lubońskiego Biegu Niepodległości trasa 2024

W tegorocznej edycji biegu zaplanowany jest start 1111 uczestników. W ramach wpisowego każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy zawierający:

  • odlewany medal za ukończenie biegu, 
  • rogal świętomarciński oraz butelkę wody mineralnej,
  • posiłek regeneracyjny po biegu,
  • dla wszystkich kobiet na mecie – kwiat w kolorze czerwonym.

Na uczestników czekać będą tradycyjnie: strefy kibica, zespoły muzyczne, czerwony dywan
i wiele akcentów patriotycznych.

Oprócz nagród w kategorii OPEN nagrodzeni zostaną także: najlepsza Lubonianka
i Lubonianin, biegacz i biegaczka z flagą, najszybszy zawodnik i zawodniczka na wózku. Wszyscy uczestnicy rywalizować będą w 14 kategoriach wiekowych.

Tradycyjnie też w specjalnie wytyczonych strefach kibica spotkają się lokalne szkoły
i stowarzyszenia, które będą uczestniczyć w akcji „Kibicuj dla Niepodległej”.

Pierwszą edycję biegu ukończyło 326 zawodników. Podczas ostatniej edycji biegu przed startem ponad 900 uczestników zaśpiewało 4 zwrotki polskiego hymnu. Najszybszy na
10-kilometrowej trasie był Adrian Żakowski, który bieg ukończył z wynikiem 32:14 (30 sekund szybciej od zeszłorocznego zwycięzcy). Drugi do mety dotarł podobnie jak rok wcześniej Grzegorz Michalak (33:05), a trzeci Marek Wiła (33:23). Wśród kobiet wzorem poprzedniej edycji jako pierwsza linię mety przekroczyła Monika Brzozowska (35:30). Za nią przybiegły m.in. Aleksandra Hornik (36:09) i Maja Bużycka (38:35).

www.lubonskibiegniepodleglosci.eu

Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu Miasta Luboń.

Sponsorzy i partnerzy:  Biofarm, Exactus Biuro Rachunkowe, U Stefana Hurtownia Dodatków Krawieckich, Wyposażenie Drogowe.pl, Vemat, Szkoła Językowa Salamanca, SPAR Luboń, Tovago, Piekarnia-Cukiernia RAWA, Hotel Noclegi po drodze, LOSiR
Patroni medialni: Gazeta Lubońska